Prawidłowa higiena jamy ustnej – dentysta Katowice

Jeżeli chcesz aby twój uśmiech zachwycał wszystkich twoich znajomych to koniecznie jak najprędzej powinieneś w odpowiedni sposób zadbać o higienę jamy ustnej. Twoje zęby będą miały ładny kolor tylko w przypadku, gdy będą zdrowe. Nie bez znaczenia jest tu odpowiednia dieta. Wiele produktów negatywnie wpływa na kolor zębów powodując trudne do usunięcia przebarwienia. Należą do nich między innymi kawa oraz mocna herbata. Ze względu na swój skład chemiczny nie są także zalecane produkty kwaśne spożywane w dużych ilościach. Mogą się one przyczynić do przyspieszonej erozji płytki nazębnej. Jesteś ciekawe w jaki sposób należy prawidłowo dbać o zęby?

W gruncie rzeczy to bardzo proste, wystarczy że będziesz się trzymać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim nie zapominaj o dokładnym wyszczotkowaniu zębów po każdym posiłku. I tu bez żadnych wymówek – nie wystarczy myć je dwa razy dziennie. Jeżeli po skończonym posiłku nie masz możliwości wymycia zębów to przepłucz chociaż jamę ustną specjalnym płynem do płukania ust lub użyj nici dentystycznej służącej do usuwania resztek pokarmowych spomiędzy zębów. Co jeszcze możesz zrobić?

Idź do apteki i zakup odpowiednią szczoteczkę do zębów. Wiele osób popełnia ten błąd, że kupują oni produkty zupełnie niedostosowane do ich potrzeb. Zbyt miękkie szczoteczki nie są w stanie dokładnie wyczyścić miejsc trudno dostępnych, zaś te zbyt twarde mogą spowodować trwałe podrażnienia płytki nazębnej oraz dziąseł prowadząc do przewlekłej nadwrażliwości zębów. Jeżeli nie masz pojęcia jaki typ szczoteczki będzie dla ciebie optymalny to najlepiej umów się na wizytę do gabinetu stomatologicznego, w którym doświadczony personel nie tylko pomoże ci w wyborze szczoteczki do zębów ale również przeprowadzi profesjonalne szkolenie dotyczące higieny jamy ustnej. Bardzo ważną kwestią przy odpowiedniej trosce o stan uzębienia są regularne wizyty profilaktyczne podczas których lekarz stomatolog ma szansę odkryć wszelkie procesy chorobotwórcze jakie zaczynają się dziać w twojej jamie ustnej. Wizyty kontrolne powinny odbywać się przynajmniej dwa razy do roku. Warto mieć jednego sprawdzonego stomatologa, do którego będzie się miało stuprocentowe zaufanie. Jeżeli jeszcze nie masz swojego ulubionego lekarza to nic straconego. Pełna lista dentystów w Katowicach i najbliższej okolicy znajdziesz w internecie. Musisz w tym celu w polu wyszukiwania wpisać zapytanie: “dentysta Katowice” lub “stomatolog Katowice”.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>