Nadpotliwość dłoni można kontrolować

Nadpotliwość jest bardzo przykrą dolegliwością, która może skutecznie utrudniać życie i wręcz uniemożliwiać prowadzenie normalnego życia towarzyskiego. Niektóre osoby cierpią z jej powodu tak bardzo, że prawie wcale nie wychodzą z domu i dotyka ich przez to depresja. Najgorzej czują się ci, których dotknęła nadpotliwość dłoni, która sprawia, że w stresujących sytuacjach bądź podczas upałów pot spływa z rąk strumieniami, tworząc dodatkowo brzydką opuchliznę. Warto jednak podkreślić, że aktualnie medycyna estetyczna oraz zabiegi kosmetyczne pozwalają zniwelować skutki tej dolegliwości.

Botoks

Dobry salon kosmetyczny zaoferuje osobom cierpiącym na nadpotliwość dłoni zastrzyki z toksyny botulinowej. Jej działanie polega na upośledzaniu działanie receptorów ciepła, przez co dłonie przestają się pocić nawet podczas upałów. Efekt zabiegu zwykle utrzymuje się przez 6 miesięcy, co oznacza, że konieczne jest jego powtarzanie. Mimo tej wady wstrzykiwanie w dłonie botoksu nie powoduje skutków ubocznych w postaci braku czucia czy też osłabienia siły mięśniowej.

Chlorek glinu i urotropina

Kosmetyczka Wrocław (https://swiaturody.com/wroclaw,kosmetyczka,9.html) może też zaproponować osobom cierpiącym z powodu nadpotliwości dłoni wykonanie maseczki zawierającej w swoim składzie chlorek glinu i urotropinę. Substancje te blokują działanie gruczołów potowych, sprawiając, że dłonie przestają się pocić. Niestety, połączenie obu substancji silnie wysusza skórę, przez co konieczne jest jej dokładne nawilżanie. Pierwszą jego fazą powinno być nałożenie na dłonie maseczki nawilżającej, a następną smarowanie rąk kremami z dużą zawartością mocznika. Kremy tego typu można nabyć w salonie kosmetycznym lub w dobrych aptekach, zaopatrzonych w dermokosmetyki renomowanych producentów.

2 komentarzy

  1. Maja91

    Nie miałam pojęcia że jest tyle metod aby zwalczyć ten problem. Myślałam że będę musiała żyć z mokrymi rękoma

    Odpowiedz
  2. EdaWu

    Ja nie wiedziałam, że istnieje taki problem, dopóki nie zobaczyłam, jak znajoma się z nim męczy… To naprawdę okropne, kiedy z dłoni po prostu spływa pot :/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>