Manicure w salonie kosmetycznym

Zadbane paznokcie to dla większości pań kwestia niezwykle istotna. Trudno się temu dziwić, bowiem od wielu lat każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż zadbane dłonie powinny być wizytówką każdej kobiety. Jest to jeden z powodów, dla których wiele salonów kosmetycznych z Lublina regularnie poszerza swoją ofertę o nowe zabiegi, dzięki którym panie mogą cieszyć się zadbanymi paznokciami przez długi czas. Które spośród oferowanych przez salony usług są warte przetestowania?

Usługą, z której chętnie korzystają kobiety w każdym wieku jest manicure tradycyjny. To zabieg, dzięki któremu można zadbać o paznokcie, ale także całe dłonie. W czasie wykonywania usługi kosmetyczka troszczy się o wygląd paznokci, jednak pielęgnuje także dłonie. W czasie zabiegu kosmetyczka skraca paznokcie opiłowując je w kształt, który najbardziej podoba się klientce i pasuje do jej dłoni – od lat popularnością cieszą się paznokcie owalne, kwadratowe lub w kształcie tzw. migdałków. Przed pomalowaniem paznokci konieczne jest także usunięcie z nich skórek – każdy salon kosmetyczny stosuje wówczas cążki lub frezarkę. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki i pomalowanie paznokci kilkoma warstwami lakierów – bazą (zwykle jest ona bezbarwna, a jej zadaniem jest wzmocnienie płytki paznokcia, a także przedłużenie trwałości manicure), lakierem kolorowym (czynność jest powtarzana dwukrotnie) oraz topem. Ostatnim krokiem jest posmarowanie dłoni klientki intensywnie nawilżającym balsamem – tej czynności często towarzyszy masaż rąk.

Inną usługą, która cieszy się uznaniem wśród pań jest manicure hybrydowy. To nowsza odmiana standardowego manicure, która szybko zyskuje kolejne zwolenniczki, a to ze względu na fakt, iż z otrzymanego efektu można cieszyć się przez kilka tygodni. W tym przypadku, podobnie jak podczas wykonywania tradycyjnego manicure, również konieczne jest spiłowanie paznokci oraz usunięcie skórek. Ważne jest także wyrównanie powierzchni i zmatowienie płytki paznokcia – zwykle w tym celu kosmetyczki używają frezarki. Kolejnym krokiem jest nakładanie produktów hybrydowych: bazy, lakieru kolorowego, a także topu, który nie tylko zwiększa trwałość tego rodzaju manicure, lecz również powoduje, iż lakier pięknie połyskuje. Hybryda, bo tak potocznie nazywany jest ten rodzaj manicure, zwykle utrzymuje się na paznokciach przez około 3-4 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>