BOTOX – gwarancja sukcesu w walce ze zmarszczkami

W powszechnym przekonaniu botox (określany potocznie mianem jadu kiełbasianego) jest w naszych umysłach zakodowany, jako coś nacechowanego negatywnie. Gdyby zapytać kilka losowo wybranych osób o pierwsze skojarzenia ze sformułowaniem „zabieg kosmetyczny przy użyciu botox’u” to zapewne powielałyby się dwie odpowiedzi: niebezpieczeństwo i podeszły wiek. W obu przypadkach odpowiedź byłaby błędna. Tak to prawda, toksyna botulinowa jest substancją, która może mieć negatywny wpływ na organizm człowieka, jednak o takowym można mówić jedynie wówczas, gdy dawka tej substancji wynosi powyżej 2500 jednostek. Natomiast dawki botox’u stosowane do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych oscylują wokół wartości 30-40 jednostek, co stanowi lekko ponad 1% potencjalnie groźnej dawki. Nie może tu, więc być mowy o zagrożeniu życia czy niebezpieczeństwie. Ponadto jad kiełbasiany wprowadzany jest w ściśle określone miejsca i jego działanie ogranicza się wyłącznie do tego obszaru. Gdyby zabieg ten był ryzykowny, nie miałby go w ofercie nie jeden salon kosmetyczny (https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html). Podobnie błędne założenie tyczy się poglądu, że botox przeznaczony jest tylko dla osób w podeszłym wieku. Tak naprawdę jest on głównie stosowany w celu redukcji zmarszczek mimicznych występujących w górnej partii twarzy (bruzdy na czole, linie pomiędzy brwiami czy niechciane kreski wokół oczu), a one pojawiają się niestety często u osób młodych.

Sam zabieg wprowadzania botox’u do twarzy również nie jest czymś przerażającym i bolesnym. Jedyny odczuwany dyskomfort wiąże się ukłuciem igłą, a i on może zostać zniwelowany poprzez zastosowanie kremu o działaniu miejscowo znieczulającym. Ta chwila niedogodności jest jednak warta uzyskanego efektu. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych, dzięki czemu nie wykonujemy ruchów marszczących w danej partii ciała, co prowadzi do tego, że niechciane kreski i bruzdy znikają, powodując młodszy wygląd twarzy. Taki rezultat utrzymuje się przez około 6 miesięcy i co najważniejsze w tym czasie skóra odpoczywa, dzięki czemu nawet po ustaniu działania botox’u i tak wygląda się młodziej niż przed pierwszym zabiegiem.

Jesteś zainteresowana przeprowadzeniem takiego zabiegu, ale przed podjęciem decyzji chciałabyś zadać jeszcze kilka pytań? Kosmetyczka Warszawa z chęcią udzieli na nie odpowiedzi.

2 komentarzy

  1. Łucja

    fajny artykuł, wreszcie trochę konkretów i wiem o co chodzi :-) dzięki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>